"Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі  Сейфуллин ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение  "Общеобразовательная школа села Сейфуллино отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области"

«Правила поведения обучающихся на каникулах».

1. Жалпы ережелер.

1. "Оқушылардың демалыстағы мінез-құлық ережелері" нұсқаулығын сынып жетекшісі өз сыныбының оқушыларымен жылына төрт рет (әр демалыс алдында) өткізеді.

2. Арнайы журналда нұсқаманы өткізу туралы белгі қойылады және оқытушының қолы қойылады.

2. Мінез-құлықтың жалпы ережелері.

1. Қоғамдық орындарда балалар мен ересектерге сыпайы және мұқият болу, мораль мен этика нормаларын сақтау.

2. Жолдың жүру бөлігінде мұқият және сақ болу, жол жүру ережелерін сақтау.

3. Қоғамдық көлікте отырғызу және шығу кезінде, аялдамаларда абай болыңыз.

4. Ойын барысында ойын ережелерін сақтаңыз, сыпайы болыңыз.

5. Бөтен (бейтаныс) адамдармен сөйлеспеңіз. Бейтаныс адамның белгілері мен бұйрықтарына жауап бермеңіз. Ешқайда баруға бөгде.

6. Қараңғы жерлерде, полигондарда, құрылыс алаңдарында, бос жерлерде және қараусыз қалған ғимараттарда, теміржол мен автомобиль жолының жанында ойнауға болмайды.

7. Әрқашан ата-анаңызға қайда баратындығыңызды айтыңыз.

8. Ересектердің қарауынсыз және ата-аналардың рұқсатынсыз су қоймаларына (өзендерге, көлдерге, су қоймаларына) және орманға бармау, басқа елді мекенге бармау.

9. Ауа-райына сәйкес киініңіз.

10. Емес дразнить және үтіктеу қараусыз иттер мен басқа да жануарлар.

11. Үйде отырып, өткір, кескіш, тескіш құралдарды және электр қыздырғыш аспаптарды қолданған кезде абай болу керек; сіріңкемен, оттықтармен және т. б. ойнауға болмайды.

3. Күзгі демалыста мінез-құлық ережелері.

1. Осы Нұсқаулықтың 2-тармағының ережелерін сақтаңыз.

2. Су қоймаларының жанында бола отырып, суға кірмеңіз, жартастың шетінде жүрмеңіз.

3. Орманға барған кезде құрғақ шөпті өртемеңіз, ағаштарға өрмелемеңіз, аяғыңыздың астына мұқият қараңыз.

4. Велосипедтерді пайдаланған кезде жол жүру ережелерін сақтау қажет.

5. Роликті конькилер мен самокаттарды пайдаланған кезде жүру бөлігі оларды пайдалануға арналмағанын есте сақтау керек.

6. Орманға жорықтар кезінде кене шағудан және басқа да жәндіктерден сақтану үшін міндетті түрде бас киім және жеңі ұзын киім кию керек

Жаңартылған күні: 29.10.2023 12:00
Құрылған күні: 29.10.2023 12:00